احیا سرویس

بلاگـ

تعمیر ماشین لباسشویی بوش در اصفهان

تعمیر ماشین لباسشویی بوش در اصفهان

تعمیر ماشین لباسشویی بوش در اصفهان ، باید بدانید که لباسشویی بوش دارای قطعات با تکنولوژی بالایی هستند و وقتی نیاز به تعمیر داشته باشند حتما باید از خدمات پس از فروش و مرکز مجاز بوش یا تعمیرکار حرفه‌ای بوش کمک بخواهید، هرگونه اشتباه در تعمیر لباسشویی بوش منجر به هزینه‌های زیادی برای شما خواهد شد. مرکز احیا سرویس ارائه دهنده‌ی خدمات نصب مجدد، سرویس و تعمیرات تخصصی ماشین لباسشویی بوش می‌باشد. تکنسین‌های ما دارای سابقه بالا در زمینه تعمیر لباسشویی بوش می باشند.

درباره برند بوش :

روبرت بوش گ‌ام‌ب‌ها، یا به مختصر بوش (به آلمانیRobert Bosch GmbH) یک شرکت بر پایه فناوری است که در سال ۱۸۸۶ توسط روبرت بوش در شهر اشتوتگارت آلمان بنیان نهاده شد. این شرکت بزرگ‌ترین تأمین‌کننده لوازم خودکار در جهان است.

دفتر مرکزی این شرکت در شهر گرلینگن در آلمان قرار دارد.

با فعالیت در حوزه فناوری‌های خودکار و صنعتی، کالاهای مصرفی و فناوری‌های ساختمانی، این شرکت در سال ۲۰۱۰ فروشی معادل ۴۷٬۵ میلیارد یورو داشت که با رشدی معادل ۲۷ درصد در سال، سریعترین رشد سالانه را در تاریخ ۱۲۵ ساله خود ثبت کرد. این شرکت همچنین شهرت بسیاری در تولید لوازم خانگی با کیفیت دارد.

مشکلات لباسشویی بوش - Bosch که نیاز به تعمیر توسط تعمیرکار ماهر دارند چیست؟

 • تخلیه نشدن کامل آب در ماشین لباسشویی بوش: اگر ماشین لباسشویی شما آب را به درستی تخلیه نمی کند مشکل می تواند از پمپ تخلیه باشد ، معمولا در این حالت پمپ تخلیه دارای صدای بسیار ناهنجاری می باشد که نشان دهنده خراب بودن آن است .
 • ثابت ماندن ماشین لباسشویی بوش بعد از آب گیری: در صورتی که ماشین لباسشویی بوش شما بعد از عملیات آب گیری به درستی کار نکرد ، مشکل مربوطه می تواند از المنت این دستگاه باشد، در این حالت ماشین لباسشویی شما ثابت مانده و عکس العملی نشان نمی دهد .
 • نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی بوش: اگر ماشین لباسشویی شما بعد از این مرحله کار نکرد مشکل مربوطه می تواند از موتور باشد که به صورت چپ گرد و زاست گرد کار نمی کند .
 • باز نشدن درب لباسشویی بوش بعد از شستشو: در صورتی که بعد از اتمام شستشوی ماشین لباسشویی بوش شما درب آن قفل و باز نشد به این معنی است که لباس ها داخل آن گیر کرده و شما می بایست از ضامن اظطراری به منظور باز کردن درب آن استفاده نمایید ، این ضامن در کنار دریچه پمپ تخلیه قرار دارد ، در این مرحله درب را باز کرده و لباس ها را خارج کنید و منتظر رسیدن تکنسین های ما باشید .
 • گرم شدن و داغ شدن بیش از حد ماشین لباسشویی بوش: در صورتی که ماشین لباسشویی شما بیشتر از حد معمول و عادی گرم شد و یا گرمای آن به حد استاندارد نرسید، مشکل می تواند از بخش هیدرو استات لباسشویی باشد، این قسمت وظیفه کنترل سطح آب در دیگ و یا لگن ماشین لباسشویی را بر عهده دارد ! که در صورت خرابی آن باید با ما تماس بگیرید، تا تعمیر ماشین لباسشویی بوش شما را انجام دهیم .

سایر مواردی که حتما لازم است از جانب کارشناسان تعمیر لباسشویی بوش اصفهان بررسی و رفع گردد :

 • نشتی آب در لباسشویی بوش: در صورت مشاهده این مورد حتما بلافاصله ماشین لباسشویی را خاموش کرده و از پریز برق خارج نمایید. در هنگام انجام این کار حتما از عایقی بر روی سطح خیس استفاده نمایید. این مورد ممکن است به دلایلی مختلفی از جمله وجود شکاف در راه خروجی آب، وجود نشتی در دیگ ماشین لباسشویی و …. اتفاق بیفتد. به دلیل خطر برق گرفتگی این مورد را نیز به صورت شخصی بررسی ننمایید. برای رفع این مورد علاوه بر نیاز به تخصص، رعایت موارد ایمنی (مانند استفاده از کفشهای عایق و …) حائز اهمیت میباشد.
 • بوی بد و سوختگی در لباسشویی Bosch: استشمام بوی سوختگی. گاهی ممکن است بویی چون سوختگی پلاستیک را هنگام روشن نمودن ماشین لباسشویی حس نمایید، در این صورت نیز مانند مورد قبل از استفاده از ماشین لباسشویی خودداری نمایید، چراکه این مورد بدون شک مربوط به اجزای داخلی دستگاه بوده و ممکن است تشخیص آن نیاز به باز کردن بدنه و بررسی اجزا آن داشته باشد. لذا اعمال هر گونه تغییر بدون مشورت با کارشناس میتواند باعث ایجاد آسیب های غیر قایل جبران برای دستگاه شده و خطرات برق گرفتگی نیز در مورد مشتمل است.
 • پوسیدگی یا شکستگی بدنه لباسشویی Bosch: مشاهده آسیب و یا شکستگی در بدنه. این مورد به علت ضربه و یا پوسیدگی اتفاق می افتد. در صورت وجود پوسیدگی، ممکن است این پوسیدگی برای اجزای داخلی نیز اتقاق افتاده باشد، لذا به سادگی از کنار آن عبور نکنید.
 • عدم کارکرد کلیدها و یا تایمر درجه: در صورتی که از اتصال برق و همچنین فعال نبودن قفل کودک مطمئن هستید و به نظر میرسد مشکل از این بخش نمیباشد، سریعا اتصال برق را قطع کرده و از باز کردن کلیدها وتایمر بپرهیزید. سیم کشی های داخلی پشت کلیدها ممکن است در نگاه اول واضح به نظر بیایند! ممکن است تصور کنید که یک قطعی ساده در اتصال سیم هاست! اما هرگز با این تصورات اقدام به رفع مسئله نکرده و احتیاط لازم را به خرج دهید.

معنی هر کد خطا یا ارور لباسشویی بوش Bosch

در ادامه به معرفی و بررسی معنی هر کد ارور ماشین لباسشویی بوش پرداخته و سعی کرده ایم که لیست کاملی از کدهای خطای مربوط به اکثر مدل های مختلف لباس شویی های bosch را تهیه و در اختیار شما قرار دهیم :

 

 • ارور UPDATE ERROR یا ارور آپدیت :

علت : تداخلات و نوسانت برقی

مشکل ایجاد شده : برد دستگاه به درستی فعالیت نخواهد داشت، دستگاه کار نمی کند و خطای UPDATE بر روی نمایشگر دستگاه نشان داده می شود.

نحوه رفع : این ارور مربوط به ایرادات نرم افزاری برد ماشین لباسشویی بوش بوده و در برخی مواقع رفع آن به سادگی انجام نمی شود که برای رفع آن باید برد دستگاه باز شده و مورد بررسی قرار گیرد. در مواردی نیز این ارور نرم افزاری به مشکلات سخت افزاری منجر شده و می تواند به قطعات دیگر نیز آسیب برساند که در نهایت ممکن است نیاز به تعویض برد دستگاه داشته باشید. در زمان مشاهده این ارور، دستگاه را خاموش کرده و به هیچ وجه مجدداً آن را روشن نکنید. برای رفع این مشکل سریعاً با کارشناسان  احیا سرویس تماس بگیرید.


 • ارور E16 یا F16 :

علت : درب لباسشویی بوش باز است یا سوئیچ درب لباسشویی بوش به درستی کار نمی کند و ممکن است خراب شده باشد. در این مورد میکروسوئیچ درب لباسشویی بوش خراب شده یا به درستی عمل نمی کند و یا اینکه به دلیل فعال بودن سنسورهای امنیتی، برد دستگاه دستور بسته شدن سوئیچ یا درب لباسشویی بوش را نمی دهد. در این ارور حالتی مشابه به زمان بسته نبودن درب لباسشویی رخ می دهد.

نحوه رفع : درب لباسشویی را باز و بسته کنید، در صورتیکه با این کار مشکل رفع نشد، با کارشناسان احیا سرویس تماس بگیرید.


 • ارور E17 یا F17 :

علت : بسته بودن شیر آب ورودی – وارد نشدن آب به ماشین لباسشویی بوش – ایراد در سیستم ورودی آب دستگاه – خراب بودن آکوا استاپ و شیربرقی لباسشویی.

این کد خطا مربوط به وارد نشدن آب به ماشین لباسشویی بوش است. در برخی از مدل ها این کد به صورت ارور OPEN TAB – CLOSE TAB به نمایش در می آید.

نحوه رفع : در ابتدا شیر ورودی آب لباسشویی را بررسی کنید. در صورتیکه از ورودی آب اطمینان پیدا کرید، به احتمال زیاد مشکل از سیستم ورودی آب و یا شیر برقی لباسشویی است که برای رفع این مشکل سریعاً با کارشناسان  احیا سرویس تماس بگیرید.


 • ارور E18 یا F18 :

علت : ماندن آب داخل لباسشویی بوش و تخلیه نشدن آن

به احتمال زیاد پمپ دستگاه دچار مشکل یا سوختگی شده است اما تشخیص دقیق آن نیاز به بررسی توسط سرویسکار دارد. البته در برخی از مواقع این کد در زمان مسدود بودن خروجی آب (مانند گیر کردن لباس در جلوی خروجی آب، گرفتگی فیلتر خروجی، گرفتگی لوله فاضلاب و…) نمایش داده می شود.

نحوه رفع : خروجی آب را بررسی کنید و در صورتیکه لوله های خروجی فاضلاب ساختمان مشکلی ندارند، به احتمال زیاد پمپ دستگاه به درستی کار نمیکند و یا سوخته است که برای رفع این مشکل سریعاً با کارشناسان  احیا سرویس تماس بگیرید.


 • ارور E19 یا F19 :

علت : گرم نشدن آب مخزن که دلیل آن می تواند یکی از موارد سوختن المنت یا هیتر دستگاه، آسیب دیدن سنسورهای حرارتی و ترموستات لباسشویی، ایجاد اختلال در برد دستگاه برای انجام دستور گرم کردن آب باشد.

نحوه رفع : تماس با کارشناسان  احیا سرویس


 • ارور E20 یا F20 :

علت : گرم نشدن آب که دلیل آن خرابی NTC سنسور یا المنت دستگاه است.

نحوه رفع : تماس با کارشناسان  احیا سرویس


 • ارور E21 یا F21 :

علت : استفاده بیش از حد و مداوم از دستگاه که باعث ایجاد مشکل در موتور دستگاه شده است. ایراد در موتور دستگاه و یا یکی از قطعات داخلی آن که می تواند منجر به ایرادات نرم افزاری برد شود.

نحوه رفع : این کد خطا نیاز به بررسی دقیق دارد و به طور کلی نمی توان گفت که چه مشکلی برای دستگاه ایجاد شده است و راه حل رفع آن چیست اما به احتمال زیاد یکی از این روش ها مشکل را رفع خواهد کرد : تعویض زغال دستگاه، تعویص آی سی، سرویس کلکتور، آپدیت نرم افزار. برای رفع این مشکل سریعاً با ما تماس بگیرید.


 • ارور E23 یا F23 :

علت : کارکردن دستگاه به صورت یکسره و خاموش نشدن آن.

این کد یکی از مرسوم ترین ارورهای لباسشویی های مارک بوش است. در زمان مشاهده ی این ارور دستگاه شما به صورت یکسره کار می کند، درب دستگاه به دلایل امنیتی باز نمی شود و تا زمانی که دوشاخه آن را از برق نکشید متوقف نخواهد شد. این کد خطا به سنسورهای امنیتی دستگاه، سیستم نشتی یاب ، خرابی اکوا استاپ مربوط می شود.

نحوه رفع : تماس با کارشناسان  احیا سرویس


 • ارور E25 یا F25 :

علت :  خرابی سنسور کف دیگ یا سنسور آکوا استاپ

نحوه رفع : تماس با کارشناسان  احیا سرویس


 • ارور E26 یا F26 :

علت : وارد شدن زیاد و بیش از حد آب به داخل دیگ لباسشویی بوش که به دلیل مشکل در هیدرواستات دستگاه و عدم تشخیص میزان آب داخل دستگاه توسط هیدرواستات رخ داده است. در این حالت بررسی کنید که ولتاژ بین 0.5 – 3.5 باشد.

نحوه رفع : تماس با کارشناسان  احیا سرویس


 • ارور E27 یا F27 :

علت : مشکل در سیستم هیدرواستات دستگاه و یا گرفتگی شلنگ هیدرواستات لباسشویی بوش

نحوه رفع : تماس با کارشناسان  احیا سرویس


 • ارور E28 یا F28 :

علت : خراب شدن سنسور کف دیگ دستگاه، شکستن سنسور

نحوه رفع : تماس با کارشناسان  احیا سرویس


 • ارور E29 یا F29 :

علت : ایجاد مشکل برای سنسور کف، بسته بودن آب ورودی دستگاه، مشکل در سنسور آکوا استاپ

نحوه رفع : تماس با کارشناسان  احیا سرویس


 • ارور E31 یا F31 :

علت : مشکل در هیدرواستات، شلنگ هیدرواستات، شلنگ تخلیه خروجی، پمپ تخلیه

نحوه رفع : تماس با کارشناسان  احیا سرویس


 • ارور E32 یا F32 :

علت : این خطا در زمان کم یا زیاد بودن لباس داخل دستگاه مخصوصاً حین خشک کردن رخ می دهد.

نحوه رفع : برای رفع این مشکل حجم لباس داخل دستگاه را بررسی کنید.


 • ارور E34 یا F34 :

علت : این کد خطا به علت خرابی میکروسوئیچ درب یا گرفتگی آن رخ می دهد.

نحوه رفع : تماس با کارشناسان  احیا سرویس


 • ارور E35 یا F35 :

علت : باز نشدن قفل درب لباسشویی که خرابی قفل یا میکروسوئیچ دلیل آن است.

نحوه رفع : تماس با کارشناسان  احیا سرویس


 • ارور E36 یا F36 :

علت : مشکل یا خرابی میکروسوئیچ و سوکت آن

نحوه رفع : تماس با کارشناسان  احیا سرویس


 • ارور E37 یا F37 :

علت : شکستگی یا خرابی سنسور NTC

نحوه رفع : تماس با کارشناسان  احیا سرویس


 • ارور E38 یا F38 :

علت : شکستگی یا خرابی سنسور NTC

نحوه رفع : تماس با کارشناسان  احیا سرویس


 • ارور E4 یا F4 :

علت : خرابی سنسور NTC – خراب شدن برد اصلی یا کابل

نحوه رفع : تماس با کارشناسان  احیا سرویس


 • ارور E47 یا F47 :

علت : این خطا به علت خرابی سنسور دما رخ می دهد.

نحوه رفع : تماس با کارشناسان  احیا سرویس


 • ارور E48 یا F48 :

علت : خراب شدن موتور یا کم بودن ولتاژ

نحوه رفع : تماس با کارشناسان  احیا سرویس


 • ارور E49 یا F49 :

علت :  زیاد بودن ولتاژ دستگاه

نحوه رفع : تماس با کارشناسان  احیا سرویس


 • ارور E50 یا F50 :

علت : ایجاد مشکل در موتور ، رله برد یا زمان چرخش موتور

نحوه رفع : تماس با کارشناسان  احیا سرویس


 • ارور E51 یا F51 :

علت : مشکل در سوئیچ های قدرت موتور یا نقص IGBT

نحوه رفع : تماس با بهترین تعمیرکار لباسشویی بوش اصفهان در  احیا سرویس


 • ارور E57 یا F57 :

علت : ایراد در موتور ، برد یا راه انداز برد دستگاه

نحوه رفع : تماس با کارشناسان  احیا سرویس


 • ارور E58 یا F58 :

علت : مشکل در سنسور D3 یا سرعت چرخاندن پایین

نحوه رفع : تماس با کارشناسان  احیا سرویس


 • ارور E59 یا F59 :

علت : مشکل در سیم کشی دستگاه ، مگنت یا برد D3

نحوه رفع : تماس با کارشناسان  احیا سرویس


 • ارور E60 یا F60 :

علت : مشکل در یکی از قطعات سنسور کف، سنسور جریان

نحوه رفع : تماس با کارشناسان  احیا سرویس


 • ارور E61 یا F61 :

علت : مشکل در مدار سیم کشی یا قفل درب لباسشویی. پس از مشاهده این ارور دستگاه را خاموش کنید.

نحوه رفع : تماس با کارشناسان  احیا سرویس


 • ارور E67 یا F67 :

علت : ایراد در برد دستگاه، ایجاد اختلال در ارتباط بین نمایشگر و برد اصلی، سوختگی آی سی

نحوه رفع : تماس با بهترین تعمیرکار لباسشویی بوش اصفهان  در  احیا سرویس

دیگر خدماتی که  احیا سرویس مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان به شما عزیزان ارائه می دهد : 

تعمیرات ماشین لباسشویی در اصفهان ،  تعمیرات تلویزیون در اصفهان  ، تعمیر یخچال در اصفهان ، سرویس ماشین ظرفشویی در اصفهان  ، نصب ماشین ظرفشویی سامسونگ در اصفهان  ،  تعمیرات ماشین ظرفشویی در اصفهان  ، تعمیر کولر گازی در اصفهان ، نصب کولر گازی در اصفهان  ،  سرویس کولر گازی در اصفهان  ، تعمیر پکیج دیواری در اصفهان ، نصب پکیج دیواری ، سرویس پکیج در اصفهان  ، تعمیر یخچال در اصفهان ، نصب یخچال و فریزر در اصفهان  ، تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان ، تعمیرات یخچال ساید در اصفهان ، تعمیرات یخچال ساید در اصفهان ، تعمیر یخچال ساید در اصفهان ، عیب یابی یخچال ساید در اصفهان ، تعمیر یخچال ساید بای ساید سامسونگ ، تعمیر یخچال ساید سامسونگ اصفهان ، تعمیر کار یخچال ساید سامسونگ ، بهترین تعمیرکار لباسشویی بوش اصفهان ،  تعمیر لباسشویی بوش اصفهان ، تعمیرات ماشین لباسشویی بوش اصفهان ، تعمیر ماشین لباسشویی بوش در اصفهان.

احیا سرویس

بلاگـ

ما با داشتن +۱۱۰۰ تعمیرکار و متخصص لوازم خانگی سال هاست تعمیر لوازم خانگی در محل را بدون جا به جایی دستگاه و در کمترین زمان ممکن به انجام میرسانیم.