احیا سرویس

بلاگـ

تعمیر پمپ پکیج

تعمیر پمپ پکیج

 تعمیر پمپ پکیج کار هر کسی نیست و باید تخصص کامل داشته باشید تا بتوانید این کار را انجام دهید. اگر قصد دارید پمپ پکیج دیواری را تعمیر کنید.جهت تعمیر پکیج دیواری در اصفهان در مرکز احیا سرویس با شماره 09137800178 تماس بگیرید .

نحوه کار پمپ پکیج :

در ابتدا به منظور آشنایی بیشتر با پمپ پکیج توضیحاتی را در مورد نحوه کار این قطعه در پکیج خواهیم داد.

وظیفه پمپ پکیج دریافت آب داغ از دستگاه و ارسال آن به سمت رادیاتورها می باشد. در ادامه وقتی آب داغ در رادیاتورها توسط پمپ منتقل شد، گرمای آب به محیط ارسال شده و باعث گرم شدن فضا می شود.

پس از آب درون لوله های رادیاتور گرمای خود را از دست داده و سرد می شود و به منظور حفظ چرجه کار رادیاتورها نیاز دارد تا دوباره به سمت پکیج برگشته و در درون مبدل گرم شود که این کار توسط پمپ پکیج صورت می گیرد.

بیشتر بخوانید :  تعمیر پکیج دیواری در اصفهان 

پمپ پکیج چیست و چه کاربردی دارد؟

فرض بر آنست که می دانید پکیج شوفاژ وسیله ای است که از آن میتوان جهت گرم کردن آبگرم مصرفی(همان آبی که در حمام به سر مبارکتان فرو میریزد) و آب گرمایش(همان آبی که داخل رادیاتور (یا شوفاژ!) جریان دارد و آن را گرم و بعضا داغ میکند.

در تعریف فوق از پکیج شوفاژ گفتیم آبی که در رادیاتور جریان دارد؟ منظور از این جریان به حرکت درآمدن آب گرم در داخل رادیاتورهاست. عامل به حرکت در آمدن آب داخل رادیاتور همین پمپ است. پمپ است که آب گرم تولیدی داخل پکیج را به حرکت در می آورد تا شما احساس گرما کنید.

پس وجود پمپ برای داشتن گرمایش کافی ست. اینطور نیست ؟

پمپ پکیج های شوفاژ قطعاتی هستند که جزو قطعات گرانقیمت پکیج محسوب میشوند. البته گرانقیمت نه اینکه قیمتشان میلیونی باشد.

عیب یابی پمپ پکیج در زمان تست پمپ پکیج

پکیج های تک مبدله پکیج روی مدار آبگرم کار میکنند اما روی مدار شوفاژ بعد از چند ثانیه استارت شدن شعله خاموش میشود.

و فشار آب مدار شوفاژ به سرعت بالا میرود و شیر اطمینان آن عمل می کند و بعد از این اتفاق مدار ترموستات حد شوفاژ باز میشود و پکیج کد ارور گرمای بیش از حد را شان میدهد.

در پکیج های دو مبدله در هر دو مدار یعنی آبگرم و شوفاز  این اتفاق رخ میدهد. نشانه بارز آن این است که با روشن شدن شعله در حالت شوفاژ دمای شوفاژ ثابت است و تغییر نمیکند.

و افزایش نمیابد و بعد از چند ثانیه روشن بودن شعله کد ارور باز بودن ترموستات حد را نشان میدهد. هنگامی که پمپ پکیج کار نمی کند برای پیدا کردن عیب و تشخیص اینکه آیا برد اصلی برق به پمپ نمی فرستد .

توسط یک کابل پمپ را مستقیما به برق وصل میکنیم در صورتی که روتور پمپ شروع به گردش کرد پمپ سالم است و نشانه این است که برد اصلی پکیج دچار مشکل شده است .

 

دلایل اصلی خرابی پمپ پکیج در تعمیر پمپ پکیج :

  • روشن بودن پکیج بدون آب:

چنانچه پکیج بودن داشتن آب کافی روشن شود، پمپ پکیج هیچ آبی برای پمپاژ ندارد، لذا پمپ در خشکی کار کرده و به احتمال زیاد می سوزد.

 

  • عدم نصب فیلتر در لوله برگشت از رادیاتورها به سمت پمپ:

دلیل رایج دیگر در خراب شدن پمپ پکیج به عدم نصب فیلتر یا صافی در ورودی لوله برگشت از رادیاتورها به سمت پمپ پکیج است که این مشکل به دلیل ورود املاح موجود در لوله های رادیاتورها به داخل بدنه پمپ رخ می دهد.

 

مشکلات رایج پمپ پکیج و نحوه تعمیر پمپ پکیج :

  • با وجود اینکه پمپ پکیج کار می کند، ولی هیچ آبی در سیستم گردش نمی کند.

با طور معمول وقتی پمپ در حال کار کردن است مقداری ویبره یا لرزش در وسیله قابل مشاهده است و طبیعتاً باید آب درون سیستم به گردش دربیاید. در غیر این صورت مشکلی در پمپ وجود دارد.

علت بروز این مشکل:

  • بیشترین علت احتمالی این مشکل گیر کردن شافت یا میله درون پمپ پکیج است که مانع از پمپاژ آب می شود.

علائم این مشکل:

علامت رایج این مشکل در پمپ گرم شدن بیش از حد آن است. البته لازم به ذکر است که پمپ پکیج در حالت عادی باید در حین کار کردن کمی گرم شود ولی گرم شدن بیش از حد پمپ که با لمس کردن آن دست بسوزد غیر معمول بوده و باید به دنبال رفع مشکل بود.

نحوه تعمیر این مشکل :

چنانچه عدم چرخش پمپ به دلیل گرفتگی شافت آن بوده و به ندرت اتفاق بیوفتد، شاید یک ضربه آرام به پمپ بتواند مشکل آن را رفع کند.

اما در صورتی که گرفتگی اجزای پمپ به طور مداوم رخ دهد، نشانه این است که کل سیستم پمپ دچار مشکل شده و از آن جا که هزینه تعویض پمپ پکیج کمی سنگین است، بهترین گزینه انجام تعمیر پمپ تنها با کمک تخصص تعمیرکار آن است.

  • حجم زیادی از آلودگی و جرم درون پمپ گیر کرده است :

این هم یکی دیگر از مشکلات رایج در پمپ است که با گذر زمان در این قطعه رخ می دهد. اما اهمیت این داستان زمانی بیشتر می شود که جرم و آلودگی های گیر کرده در پمپ پکیج بر روی روند کار پمپ و پکیج تاثیر می گذارند تا جایی که مانع از کار کردن سیستم می شوند.

 

سخن آخر اینکه شما قبل از اینکه شروع به تعمیر پکیج دیواری در اصفهان کنید باید علت را بدانید.

تعمیر پکیج دیواری در اصفهان  در مرکز تعمیرات احیا سرویس به‌ وسیله متخصصان و تعمیرکاران آموزش‌دیده در کارگاهی مجهز انجام می‌گردد.

مرکز تعمیر پکیج دیواری در اصفهان در احیا سرویس در تلاش است با عیب یابی و تعمیر پکیج ایران رادیاتور در اصفهان ، در کمتر از ۲۴ ساعت انجام گردد و پکیج  شما را سالم تحویلتان خواهند داد.

دیگر خدماتی که  احیا سرویس مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان به شما عزیزان ارائه می دهد : 

تعمیرات ماشین لباسشویی در اصفهان ،  تعمیرات تلویزیون در اصفهان  ، تعمیر یخچال در اصفهان ، سرویس ماشین ظرفشویی در اصفهان  ، نصب ماشین ظرفشویی سامسونگ در اصفهان  ،  تعمیرات ماشین ظرفشویی در اصفهان  ، تعمیر کولر گازی در اصفهان ، نصب کولر گازی در اصفهان  ،  سرویس کولر گازی در اصفهان  ، تعمیر پکیج دیواری در اصفهان ، نصب پکیج دیواری ، سرویس پکیج در اصفهان  ، تعمیر یخچال در اصفهان ، نصب یخچال و فریزر در اصفهان  ، تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان ، تعمیرات یخچال ساید در اصفهان ، تعمیرات یخچال ساید در اصفهان ، تعمیر یخچال ساید در اصفهان ، عیب یابی یخچال ساید در اصفهان ، تعمیر یخچال ساید بای ساید سامسونگ ، تعمیر یخچال ساید سامسونگ اصفهان ، تعمیر کار یخچال ساید سامسونگ ، تعمیر تلویزیون در اصفهان ، تعمیرات تلویزیون در محل ، تعمیر تلویزیون در اصفهان در محل ، تعمیرات تلویزیون در محل ، تعمیرکار تلویزیون در اصفهان ، تعمیر تلویزیون در منزل اصفهان ، تعمیرات کولر اجنرال در اصفهان ، عیب یابی پکیج ایران رادیاتور در اصفهان ، بهترین پکیج ایران رادیاتور در اصفهان ، تعمیرات پکیج ایران رادیاتور در اصفهان ، تعمیرپکیج ایران رادیاتور در اصفهانتعمیر پکیج بوتان در اصفهان ، تعمیر پکیج ایران رادیاتور در اصفهان ، تعمیر پکیج ایمرگاس در اصفهان ، تعمیر پکیج فرولی در شاهین شهر ، تعمیر پکیج فرولی در سپاهان شهر ، تعمیر پکیج فرولی در نجف آباد ، تعمیر پکیج فرولی در فولادشهر ، تعمیر پکیج فرولی در اصفهان .

 

احیا سرویس

بلاگـ

ما با داشتن +۱۱۰۰ تعمیرکار و متخصص لوازم خانگی سال هاست تعمیر لوازم خانگی در محل را بدون جا به جایی دستگاه و در کمترین زمان ممکن به انجام میرسانیم.