احیا سرویس

بلاگـ

تعمیر کولر گازی سامسونگ در اصفهان

تعمیر کولر گازی سامسونگ در اصفهان

تعمیر کولر گازی سامسونگ اصفهان توسط بهترین تعمیرکار کولرگازی در اصفهان در مرکز احیا سرویس انجام می گردد.  برای  تعمیر کولرگازی در اصفهان با متخصصین احیا سرویس 09137800178 تماس بگیرید.از میان برندهای محبوب و باکیفیت کولر گازی، می توان به سامسونگ بعنوان یکی از کولرهای پیشرفته، بهینه و با عملکرد بالا اشاره کرد. کولر گازی سامسونگ در انواع مختلف اسپیلت، داکت اسپیلت، ایستاده، پنجره ای، سقفی و غیره و در انواع ظرفیت ها تولید می شود. برای حفظ عملکرد بالا و راندمان کاری کولرهای سامسونگ، سرویس سالانه و یا حتی هر شیش ماه یکبار آن تاحدودی الزامیست. به خصوص اگر در شبانه روز تنها چند ساعت دستگاه را خاموش می کنید. همچنین در هنگام بروز مشکل می بایست آن را جدی گرفته و جهت جلوگیری از تشدید آن، حتما با مرکز تعمیر کولرگازی در اصفهان با متخصصین احیا سرویس 09137800178 تماس بگیرید.

رایج ترین اختلالات کولر گازی سامسونگ:

 • کمپرسور نمی تواند در حالت PSC استارت نماید
 • تایمر دستگاه روشن است، اما کولر نمی تواند بر مبنای آن عمل کند
 • در حالت Dry یا Auto سرعت فن تغییر نمی کند
 • کمپرسور روشن می شود، اما سیستم سرمایشی و گرمایشی آن کار نمی کند
 • کمپرسور استارت نمی کند و صدایی از آن به گوش نمی رسد
 • کمپرسور استارت نمی کند، اما اورلود عمل می کند
 • کمپرسور راه اندازی می شود، اما قطع و وصل کولر سریع انجام می شود
 • دستگاه راه اندازی می شود، اما پی در پی قطع و وصلی دارد
 • سیستم به طور مداوم کار می کند و ترموستات عمل نمی کند

نکات مهم در استفاده و نگهداری از کولر گازی سامسونگ:

به منظور افزایش کارایی و بالا بردن عمر کولر گازی اسپیلت سامسونگ توصیه می شود نکات زیر را در هنگام استفاده از دستگاه رعایت کنید:

 • اطراف کولر گازی را به طور مناسب درزگیری کنید و آن را از معرض تابش مستقیم خورشید دور نگه دارید.
 • در هنگام روشن کردن دستگاه در و پنجره ها را ببندید.
 • از وسایل خانگی گرمازا مانند اجاق گازو سماور، لامپ رشته ای و غیره در هنگام روشن بودن کولر گازی کمتر استفاده کنید.
 • از کولر گازی تمام وقت و با تمام قدرت استفاده نکنید.
 • فیلترهای کولر را هر چند وقت یکبار تمیز کنید.
 • از کولر آبی و کولر گازی همزمان استفاده نکنید.
 • به منظور اطمینان از کم نشدن گاز دستگاه آن را به طور سالیانه با مرکز تعمیر کولرگازی در اصفهان با متخصصین احیا سرویس 09137800178 تماس بگیرید.

ارور ها و کدهای خطای متداول کولر گازی اسپلیت سامسونگ:

در زیر فهرست مهم ترین کدهای خطا یا ارور های کولر گازی اسپلیت های سامسونگ که گاهی تماس با نمایندگی های تعمیرات سامسونگ یا تعمیرگاه های مجاز لوازم خانگی را ضروری می سازد آورده شده‌اند:

 • E1: مشکل در سنسور محیطی پنل داخلی
 • E3: مشکل در فن پنل داخلی
 • E2 و E5: مشکل در سنسور اواپراتور
 • E6: مشکل در سنسور لوله خارجی اپراتور
 • EE00: مشکل در سنسور محیطی یونیت داخلی
 • EE01: مشکل در برق ورودی پنل داخلی
 • Ea: عدم ارتباط بین یونیت داخلی و یونیت خارجی
 • Eb: عدم قرارگیری فازها در مدل های ایستاده کولر گازی

عیب یابی کولر گازی سامسونگ:

کولر به صورت ناگهانی خاموش می شود:

آیا می دانید چرا کولر گازی به صورت ناگهانی خاموش می شود؟ این مساله دلایل متعدد دارد. برای عیب یابی کولر گازی که مرتبا در حین کار خاموش می شود، باید قطعات مختلفی از جمله برد، ترموستات، کمپرسور و حتی فیلترها را بررسی کرد. حتی  کار نکردن فن کولر هم ممکن است باعث خاموش شدن ناگهانی کولر گازی شود. گاهی هم کولر به دلیل اتصالی سیم برق خاموش می شود. پس از شناسایی قطعه آسیب دیده و ترمیم یا تعویض آن و یا تمیز کردن فیلترها، مشکل برطرف می شود.

سیستم مرکزی کولر گازی روشن نمی شود :

اگر سیستم مرکزی کولر گازی اصلا روشن نمی شود، احتمالا تنظیمات ترموستات به هم ریخته است. برای عیب یابی کولر گازی در این شرایط ، بهتر است از یک تعمیرکار کمک بگیرید. تکنسین فن و ترموستات را بررسی کرده و فیلترهای هوا را هم چک می کند. همچنین ممکن است سیستم مرکزی به دلیل یخ زدگی کویل اواپراتور و مسیر خنک کننده روشن نشود. حتی احتمال پارگی یا خرابی اجزای داخلی فن مانند تسمه هم وجود دارد.

کولر گازی خاموش نمی شود:

یکی از مشکلات کولر گازی که برخی از کاربران با آن مواجه می شوند، خاموش نشدن دستگاه است. یعنی ممکن است کولر گازی به دمای تنظیم شده برسد اما باز خاموش نشود. معمولا این مشکل به دلیل معیوب شدن ترموستات یا سنسور ایجاد می شود. تعمیرکار پس از عیب یابی کولر گازی و شناسایی قطعه آسیب دیده، آن را بر حسب نیاز ترمیم یا تعویض می کند. به این ترتیب مشکل حل شده و کولر به حالت عادی خاموش می شود.

کولر گازی با تاخیر خاموش می شود:

اگر پس از خاموش کردن کولر گازی مدت زمان زیادی طول می کشد تا دستگاه به طور کامل خاموش شده و عملکرد آن متوقف شود، احتمالا فیلترها آلوده هستند. البته این احتمال هم وجود دارد که قدرت کولر گازی متناسب با اندازه منزلتان نبوده و یا دستگاه خیلی قدیمی باشد. گیر کردن فن کولر گازی، کوتاه بودن کابل ترموستات و درست کار نکردن دستگاه تنظیم حرارت هم دلایل دیگر دیر خاموش شدن کولر گازی هستند. برای عیب کولر گازی که با تاخیر خاموش می شود، بیشتر ترموستات و فیلترها بررسی می شوند.

صدا دادن کولر گازی سامسونگ:

گاهی کاربران مشاهده می کنند که کولرگازی سامسونگ آنها صداهای غیر عادی از خود تولید می کند. منشأ این مشکل معمولا فن، پروانه فن و یا بلیور فن می باشد. برای رفع صداهای بعضا آزار دهنده این دستگاه، باید قطعات ذکر شده به صورت تخصصی تعمیر و یا تعویض گردند.

کاهش سرمای کولر گازی:

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که پس از گذشت مدتی از کار کولر گازی خود، شاهد کاهش محسوس سرمای آن بوده اید. این مساله معمولا به دلیل کاهش گاز و یا کثیف شدن فضای داخلی لوله ها به وجود می آید. همچنین ممکن است صافی اواپراتور یا بیرون آن آلوده شده باشد. خرابی لاستیک های لرزه گیر کمپرسور نیز در فرایند عیب یابی کولر گازی سامسونگ در این حالت مورد توجه قرار می گیرد. با تعویض لاستیک های کمپرسور و تمیز کردن لوله ها و اواپراتور، می توان به راحتی این مشکل را برطرف نمود.

نشت آب از کولر گازی سامسونگ:

مشکل دیگری که در بحث عیب یابی کولر گازی سامسونگ از آن یاد می شود، نشت آب است. یعنی از قسمتی از کولر گازی آب چکه می کند. کاهش میزان گاز، برفک زدن اواپراتور، سوراخ بودن شلنگ یا حوضچه، شکستگی حوضچه و گرفتگی شلنگ دریم را می توان به عنوان دلایل اصلی بروز این مشکل بر شمرد. شارژ گاز، تمیز کردن اواپراتور، تعویض شیلنگ و حوضچه و تعویض شلنگ دریم اقداماتی هستند که تعمیرکاران ما برای رفع نشتی کولر گازی انجام می دهند.

انواع خدمات و برند هایی که مشاورین تعمیر کولر گازی در اصفهان در مرکز احیا سرویس با عیب یابی کولر گازی شما را تعمیر میکنند:

تعمیرات کولر گازی در اصفهان ، تعمیر کولر گازی جنرال در اصفهان ، تعمیر برد کولر گازی در اصفهان ، تعمیر کولر گازی اجنرال اصفهان ، تعمیرات کولر گازی پنجره ای در اصفهان ،تعمیر کولر گازی ال جی اصفهان ، نمایندگی تعمیر کولر گازی هایسنس در اصفهان .

 

احیا سرویس

بلاگـ

ما با داشتن +۱۱۰۰ تعمیرکار و متخصص لوازم خانگی سال هاست تعمیر لوازم خانگی در محل را بدون جا به جایی دستگاه و در کمترین زمان ممکن به انجام میرسانیم.