احیا سرویس

بلاگـ

رسوب زدایی پکیج

رسوب زدایی پکیج

رسوب گیری پکیج و اسید شویی پکیج از جمله اقدامات مهم و ضروری هستند که پیش از به راه انداختن شوفاژها باید به فکر آن باشید. اگر افت فشار آب گرم را احساس کردید یا زمان زیادی برای گرم شدن آب نیاز می شود ، حتما به رسوب زدایی پکیج و رسوب گیری رادیاتور شوفاژ نیاز دارید. رسوب زدایی رادیاتور شوفاژ  باید به صورت کاملا تخصصی انجام شود و نمی توان آن را به افراد بی تجربه سپرد. جهت تعمیر پکیج در اصفهان با احیا سرویس مرکز تخصصی تعمیر پکیج در اصفهان  به شماره 09137800178 تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی لازم به شما شود.

 اگر جرم گیری پکیج به درستی انجام نشود ، باعث گرفتگی و حرکت رسوب به قسمت های دیگر می شود و مجبور می شوید یک بار دیگر هزینه رسوب زدایی پکیج را بپردازید!رسوب زدایی پکیج ( رسوب گیری پکیج )  را پشت گوش نیندازید ، زیرا حتی ممکن است پکیج و شوفاژ ها را کاملا از کار بیندازد و شما را وادار به تعمیر پکیج در اصفهان نماید.

چه موقع پکیج تک مبدل به رسوب زدایی احتیاج دارد :

با توجه به این که رسوب زدایی پکیج تک مبدل به دلیل حساس بودن مبدل دومنظوره حتی با رعایت کامل موارد زیر باز هم باعث کم شدن عمر مبدل میشود سعی کنید فقط در مواردی که چاره دیگه نداشتید اقدام به رسوب زدایی نمایید . مواردی که شما در صورت بروز ناچار به انجام جرمگیری از پکیج تک مبدل میباشید را ذکر کرده ام :

 1. زمانی که فشار خروجی آب گرم مصرفی خیلی کم شده باشد البته دقت کنید همه شیرهای ساختمان با هم باید کم باشد
 2. زمانی که پس از استفاده آب مصرفی سر و صداهای عجیب و زیاد از پکیج شنیده میشود
 3. زمانی که آب مصرفی به شدت در حمام سرد و گرم شده و حتی با کم کردن فشار گاز شعله کوتاه هم مشکل برطرف نشود
 4. زمانی که مرتب ارور 70 در پکیج ایران رادیاتور مشاهده میشود

رسوب زدایی پکیج تک مبدل:

رسوب زدایی پکیج تک مبدل کاری هست که از عهده هر کسی حتی با کمترین دانش برمیاد و فقط باید یک سری نکات مهم را رعایت کنید . در ادامه بنده به صورت قدم به قدم جرمگیری مبدل دومنظوره را شرح میدهم.

قبل از شروع بازم از کپی کارهای محترم میخوام که از مطالب بنده با ذکر منبع استفاده کنند وگرنه شرعا و قانونا حرام میباشد.

لوازم مورد نیاز جهت رسوب زدایی پکیج تک مبدل:

 1. پمپ کولر
 2. شیلنگ به مقدار لازم دو تکه حدودا هر تکه 1/5 متر
 3. سر شیلنگی 1/2 دو عدد و 3/4 نیز دو عدد سرشیلنگی تو رزوه باید باشد
 4. یک سطل که پمپ کولر داخل آن جا شود البته زیا پهن نباشد
 5. مقداری دیسکلر

روش انجام کار :

ابتدا آب پکیج را کامل تخلیه کنید و کلیه شیلنگ های متصل شده به زیر پکیج را باز کنید . چهار عدد شیلنگ زیر پکیج قرار گرفته . دو عدد کوچکتر است که سرشیلنگی های 1/2 را روی آنها میبندیم با واشر لاستیکی و دو خروجی بزرگتر را سرشیلنگی های 3/4 را ببندید . پمپ کولر و شیلنگ ها را آماده کنید و داخل سطل تا نصف آب بریزید و سر شیلنگ ها را یکی را اول به پمپ وصل کرده و سر دیگر آن را به یکی از خروجی های 1/2 متصل میکنیم و از سمت خروجی 1/2 دیگر شیلنگ بعدی را متصل کرده و سر آن را داخل سطل قرار میدهیم . سپس پمپ کولر را به برق بزنید و اجازه بدید پمپ آب را داخل مدار بچرخاند . بعد از حدود 5 دقیقه از روشن کردن پمپ شروع میکنیم به ریختن دیسکلر

نکته خیلی مهم اینجاست که ما در کل فرایند جرمگیری فقط و فقط از نصف استکان دیسکلر شاید چند سی سی بیشتر استفاده خواهیم کرد و اجازه میدیم همین مقدار دیسکلر که داخل آب سطل مخلوط شده است کم کم مدار را تمیز کند و به هیچ عنوان به خاطر اینکه کمی سرعت جرمگیری بالا برود از دیسکلر بیشتر استفاده نکنید چون اگر همون موقع هم مبدل سوراخ نشود مطمئنا به زودی این اتفاق خواهد افتاد

بعد از حدود نیم ساعت تا 40 دقیقه پس از شروع جرمگیری و قبل از اتمام کار و خاموش کردن پمپ کولر حتما سطل را خالی کرده و چند بار آب آن را عوض کنید و مطمئن شوید حتی یک سی سی دیسکلر هم داخل مدار و مبدل نمانده باشد.

نکات مهم بعد از جرمگیری پکیج تک مبدل:

 • قبل از آب انداختن پکیج حتما مدار رادیاتورها و مدار لوله کشی را شستشو دهید که البته قبلا مقاله مفصلی تحت عنوان رسوب زدایی رادیاتور شوفاژ منتشر کردم که پیشنهاد میکنم آن را مطالعه کنید .
 • در مسیر شیلنگ برگشت شیلنگی که زیر پمپ بسته شده است یک قطعه با نام صافی برنجی برگشت نصب کنید از فروشگاههای تاسیساتی بخرید.
 • در مسیر ورودی آب سرد به پکیج حتما از قطعه ای با نام فیلتر پلی مگنت استفاده کنید و یا بهتر اینه که دو تا قطعه بخرید یکی رسوب زدای مغناطیسی و دیگری فیلتر پلی فسفات مارک ایمرگاز بهترینه و در ورودی آب سرد نصب کنید.
 • پیشنهاد میکنم در مدار شوفاژ هم یک محلول ضد رسوب بریزید

اگر تمام موارد فوق را مو به مو انجام دهید من بهتون قول میدم که سالیان سال از پکیج تک مبدل استفاده خواهید کرد و بدون کوچکترین مشکلی خواهد بود البته به شرط اینکه دست هیچ تعمیرکاری بهش نخوره . چون تعمیرکاران دیگه هیچ وقت تمام این نکات را رعایت نمیکنند و همین باعث آسیب رساندن بیشتر خواهد شد.

رسوب گیری پکیج به روش مدرن با استفاده از پمپ:

در این روش رسوب ‌گیری، انجام کار به مراتب ساده‌تر می باشد. استفاده از پمپ کمک می‌کند تا شما نیازی به باز کردن کامل مبدل نداشته و بتوانید بدون خارج کردن آن، عملیات را تکمیل کنید. در این روش نیز به ماده جرم‌گیرپکیج نیاز است اما با این تفاوت که ماده مذکور به داخل مبدل پمپ خواهد شد.

در صورت داشتن سوال یا نیاز به راهنمایی با مرکز تخصصی تعمیر پکیج در اصفهان 09137800178 تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی لازم به شما شود

دیگر خدماتی که  احیا سرویس مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان به شما عزیزان ارائه می دهد : 

تعمیرات ماشین لباسشویی در اصفهان ،  تعمیرات تلویزیون در اصفهان  ، تعمیر یخچال در اصفهان ، سرویس ماشین ظرفشویی در اصفهان  ، نصب ماشین ظرفشویی سامسونگ در اصفهان  ،  تعمیرات ماشین ظرفشویی در اصفهان  ، تعمیر کولر گازی در اصفهان ، نصب کولر گازی در اصفهان  ،  سرویس کولر گازی در اصفهان  ، تعمیر پکیج دیواری در اصفهان ، نصب پکیج دیواری ، سرویس پکیج در اصفهان  ، تعمیر یخچال در اصفهان ، نصب یخچال و فریزر در اصفهان  ، تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان ، تعمیرات یخچال ساید در اصفهان ، تعمیرات یخچال ساید در اصفهان ، تعمیر یخچال ساید در اصفهان ، عیب یابی یخچال ساید در اصفهان ، تعمیر یخچال ساید بای ساید سامسونگ ، تعمیر یخچال ساید سامسونگ اصفهان ، تعمیر کار یخچال ساید سامسونگ ، تعمیر تلویزیون در اصفهان ، تعمیرات تلویزیون در محل ، تعمیر تلویزیون در اصفهان در محل ، تعمیرات تلویزیون در محل ، تعمیرکار تلویزیون در اصفهان ، تعمیر تلویزیون در منزل اصفهان .

 

احیا سرویس

بلاگـ

ما با داشتن +۱۱۰۰ تعمیرکار و متخصص لوازم خانگی سال هاست تعمیر لوازم خانگی در محل را بدون جا به جایی دستگاه و در کمترین زمان ممکن به انجام میرسانیم.