احیا سرویس

بلاگـ

شارژ کولر گازی در اصفهان

شارژ کولر گازی در اصفهان

شارژ کولر گازی در اصفهان در این مقاله مورد بحث قرار داده شده است. یکی از شایع ترین مشکلاتی که کولرهای گازی در فصل تابستان با آن روبرو می شوند کمبود شارژ کولر گازی در اصفهان است. برای اینکه بتوانید این مشکل را برطرف کنید با مرکزتعمیر کولرگازی در اصفهان و متخصصین احیا سرویس 09137800178 تماس بگیرید. اما نکته ی مهمی که در این مسئله وجود دارد این است که شما نسبت به دلایلی که باعث بروز این مشکل می شوند آگاهی پیدا کنید. 

بدلیل اینکه کولرگازی های اسپلیت دارای نوع اتصالات مهره ای می باشند، بعد از مدتی ممکن است گاز کولرگازی به تدریج تخلیه شود.

شاید بپرسید از کجا باید فهمید شارژ گاز کولرگازی کاهش یافته است؟

از نشانه های تخلیه شدن شارژ گاز کولرگازی این است که دستگاه باد گرم تولید می کند و در این شرایط می بایست با مرکز تعمیر کولرگازی در اصفهان تماس بگیرید چراکه که شارژ گاز کولرگازی باید توسط تعمیرکار ماهر صورت گیرد.برای تعمیر کولرگازی در اصفهان با متخصصین احیا  سرویس 09137800178  تماس بگیرید.

کولر گازی شما در سه حالت به شارژ احتیاج دارد.

یک: هنگامی که کولر نو است و تازه نصب شده است:

هنگامی که یک کولر گازی اسپلیت را به‌ صورت نو از یک شرکت معتبر و مجاز خریده اید . معمولاً دارای 5 متر لوله گازداخل سیستم کندانسور می باشد که شما پس از تمام شدن نصب کولر گازی باید سیستم را به ‌صورت کامل وکیوم کنید و اززمانی که از وکیوم کردن سیستم وعدم وجود هوا ورطوبت در سیستم اطمینان حاصل کردید، شیر سرویس را می توانید باز کنید و گاز را به‌کل سیستم انتقال دهید. البته باید به این نکته توجه شود مقدارگاز شرکتی که در سیستم وجود دارد فقط برای 5 متر لوله کافی است و در صورت لوله‌کشی اضافی باید مقدار گاز هم اضافه شود که معمولاً به ازای هر یک متر لوله اضافی سیستم 20 گرم گاز احتیاج دارد.

در صورتی که در نصب کولر گازی اسپلیت خود فقط از همان 5 متر لوله استفاده کنید دیگر نیازی به شارز نیست. اما اگر سیستم شما به بیش از 5 متر لوله نیاز دارد برای شارژ آن به سه روش وزنی ، آمپری و گیج مانوفیلد می توان این کار را انجام داد.

روش وزنی:

شارژ گازی وزنی اصولی ترین و بهترین شیوه برای این کار می باشد. زیرا شما را از مقدار گاز موجود در سیستم مطمئن می کند و به شما در این صورت می دانید که در صورت اضافه کردن 2 متر لوله باید 40 گرم گاز اضافه کنید که این یکی از روش های اصولی و مطمئن می باشد.برای تعمیر کولرگازی در اصفهان با متخصصین احیا  سرویس 09137800178  تماس بگیرید.

روش آمپری:

بعد از روش وزنی این روش مناسب ترین روش برای شارژ کولرگازی اسپلیت می باشد که به صورت آمپری می باشد که از طریق آمپر دستگاه به مقدار گاز موردنیاز در سیستم پی می‌بریم.

روش گیج مانوفیلد:

سومین روش شارژ کولرگازی اسپلیت، روش گیج مانوفیلد می باشد که راه مطمئنی نیست زیرا با توجه به دمای محیط و بسیاری از پارامترهای دیگر درصد خطای بالایی دارد.

دو :سیستم کاملا خالی از گاز باشد:

در صورتی که کولر گازی شما کاملا فاقد گاز باشد چگونه متوجه می‌شوید؟ می‌توانید شیر سرویس را فشار دهید اگر گاز بیرون زد یعنی سیستم دارای مقداری گاز است ولی اگر گازی بیرون نزد سیستم فاقد گاز است و بایستی شارژ شود.

قبل از انجام هر گونه شارژ باید سیستم را وکیوم کنید و مطمئن شوید که سیستم  خالی از رطوبت و هوا می باشدو در رمرحله بعدی آن نشت یابی باشید را انجام دهید و در صورت نشت ، نشتی سیستم را حتما پیدا کنید در صورت انجام ندادن این کارعلاوه بر صرف هزینه و وقت در چند روز آینده شماره‌ی یک مشتری عصبانی را روی گوشی خود می بینید که جهت انجام کار دوباره به شما پولی پرداخت نمی‌کند، شما یک تعمیرکارغیرحرفه‌ای به نظر می رسید و با شما قطع همکاری می‌کند.

حالت سوم: اضافه کردن گاز کولر گازی (تکمیل شارژ گاز)

هنگام تعمیر کولر از روش‌های زیر می‌توانید متوجه شوید که این کولر کمبود گاز دارد

  1. با نصب گیج به شیر سرویس و چک کردن آن‌ که معمولاً فشار گاز در کولر گازی در هنگام کارکرد کمپرسور ۶۰ psi است
  2. عدم سرمادهی کافی در محیط نصب‌شده
  3. یخ زدن با برفک زدن پنل داخلی در حالت سرمایش
  4. یخ زدن لوله رفت کندانسور ( لوله باریک تر )
  • وقتی با استفاده از روش های بالا متوجه کمبود گاز درسیستم شدید میتوانید به چندید روش مختلف شارژ گاز را انجام دهید که به ان میپردازیم در این حالت به دلیل اینکه شما از مقدار گاز درون سیستم اطلاعی ندارید یعنی نمیدانید که چه مقدار گاز از سیستم خالی شده است پس مسلمآ نمی‌توانید از ترازو برای شارژ گاز استفاده کنید مگر اینکه گاز سیستم را کاملاً خالی کرده و بعد از وکیوم کامل دوباره آن را شارژ کنید که با توجه به مضر بودن این گاز برای محیط‌ زیست و لایه ازون و به‌صرفه نبودن از لحاظ هزینه مالی این کار به‌ هیچ‌ عنوان توصیه نمی‌شود پس شما میتوانید از دو روش باقی مانده یعنی شارژ گاز به وسیله آمپر متر و شارژ گاز به وسیله گیج استفاده کنید.برای تعمیر کولرگازی در اصفهان با متخصصین احیا  سرویس 09137800178  تماس بگیرید.

نکته مهم:

قبل از انجام هرگونه شارژ گاز باید نشتی سیستم را پیداکرده و بعد از برطرف کردن آن حتماً سیستم را وکیوم کنید و از خالی بودن آن از هرگونه رطوبت و هوا مطمئن شوید.

انواع خدمات و برند هایی که مشاورین تعمیر کولر گازی در اصفهان در مرکز احیا سرویس با عیب یابی کولر گازی شما را تعمیر میکنند:

تعمیرات کولر گازی در اصفهان ، تعمیر کولر گازی جنرال در اصفهان ، تعمیر برد کولر گازی در اصفهان ، تعمیر کولر گازی اجنرال اصفهان ، تعمیرات کولر گازی پنجره ای در اصفهان ،تعمیر کولر گازی ال جی اصفهان ، نمایندگی تعمیر کولر گازی هایسنس در اصفهان ، تعمیر کولر گازی کنوود در اصفهان ، تعمیر کولر گازی سامسونگ اصفهان ، تعمیر کولر گازی آرچلیک در اصفهان ، تعمیر کولر گازی مدیا  در اصفهان ، سرویس کولر گازی هیتاچی در اصفهان ، تعمیر کولر گازی ای اس آر در اصفهان ، تعمیر کولر گازی زیمنس در اصفهان ، تعمیر کولر گازی تراست در اصفهان

احیا سرویس

بلاگـ

ما با داشتن +۱۱۰۰ تعمیرکار و متخصص لوازم خانگی سال هاست تعمیر لوازم خانگی در محل را بدون جا به جایی دستگاه و در کمترین زمان ممکن به انجام میرسانیم.