احیا سرویس

بلاگـ

علت آبریزی کولر گازی

علت آبریزی کولر گازی

علت آبریزی کولر گازی در این مقاله مورد بحث قرار داده شده است. یکی از شایع ترین مشکلاتی که کولرهای گازی در فصل تابستان با آن روبرو می شوند آب ریختن از پنل داخلی آن یا همان آبریزی کولر گازی می باشد. هنگامی که این مشکل بروز پیدا می کند قابلیت استفاده از این دستگاه از بین می رود و همچنین خسارات بسیار زیادی را برای منزل پدید می آورد که از جمله آنها میتوان به گچ دیوار، خراب شدن کاغذ دیواری و خراب شدن فرش اشاره کرد. برای اینکه بتوانید این مشکل را برطرف کنید با مرکزتعمیر کولرگازی در اصفهان و متخصصین احیا سرویس 09137800178 تماس بگیرید. اما نکته ی مهمی که در این مسئله وجود دارد این است که شما نسبت به دلایلی که باعث بروز این مشکل می شوند آگاهی پیدا کنید. 

علت آبریزی کولر گازی چیست :

انسداد مسیر تخلیه (درین) کولرگازی

درین یا مسیر تخلیه کولر گازی به منظور هدایت آب ناشی از جذب رطوبت محیط به بیرون تعبیه شده است از این جهت گرفتگی و انسداد آن میتواند مانع تخلیه آب و تجمع آن در سینی کف پنل داخلی و نتیجتا نشتی از پشت پنل داخلی شود. گرفتگی درین میتواند علل متفاوتی داشته باشد که مهم ترین آن ها میتواند رسوب کردن باشد.برای تعمیر کولرگازی در اصفهان با متخصصین احیا سرویس 09137800178 تماس بگیرید.

شکستگی سینی پنل داخلی

یکی دیگر از علت های احتمالی نشتی از پنل داخلی میتواند سوراخ شدن ویا آسیب دیدن سینی کف باشد.

در این هنگام آب ناشی از رطوبت در آن جا جمع میشود و چون سینی آسیب دیده است از شکستگی ها و یا درز ها به بیرون نشت میکند و اینگونه سبب آبریز از پنل داخلی کولر گازی میشود.برای تعمیر کولرگازی در اصفهان با متخصصین احیا سرویس 09137800178 تماس بگیرید.

خارج شدن لوله ی درین از جای مناسب

لوله ی درین به هر علتی میتواند از جای خود خارج شود که در نتیجه ی آن آب جمع شده در پنل کولر گازی نمیتواند به بیرون هدایت شود و پس از جمع شدن آب و بیشتر شدن آن از مقدار خاصی موجب نشتی از دستگاه میشود همچنین توجه داشته باشید میتواند لوله ی درین تا خورده باشد و یا در شیب نا مناسبی قرار گرفته باشد.

مشکل در سیکل تبرید

اصولا مشکلات سیکل تبرید و یا کمبود گاز میتواند منجر به ایجاد یخ در اطراف کمپرسور و یا پنل داخلی شود. واضح است که آب حاصل ازآب شدن این یخ ها میتواند در پنل داخلی انباشته شود و نهایتا منجر به نشتی از پنل داخلی شود.برای تعمیر کولرگازی در اصفهان با متخصصین احیا سرویس 09137800178 تماس بگیرید.

خرابی پمپ درین

در برخی مواقع امکان دفع آب حاصل از رطوبت با شیب ملایم نیست از همین جهت مجبور به استفاده از پمپ درین جهت دفع آب حاصل هستیم. در این مواقع خرابی پمپ درین میتواند منجر به برگشت آب به سینی و نتیجتا آبریزی شود.

نامناسب بودن عایق لوله های دستگاه

توجه کنید که لوله های سردی که در معرض رطوبت محیط هستند باید عایق شوند. در غیر این صورت رطوبت روی آن ها باعث ایجاد قطرات آب و نهایتا چکه کردن در منزل شما میشود.برای تعمیر کولرگازی در اصفهان با متخصصین احیا سرویس 09137800178 تماس بگیرید.

جلوگیری از ریزش آب کولر گازی

اگر کولر گازی شما دچار آبریزی شد، بهتره که برای رفع دلایل این آبریزی با متخصص و تعمیرکار حرفه ای در زمینه سرویس و تعمیر کولر گازی در اصفهان تماس بگیرید. اما برای پیش گیری از این اتفاق ما راه های زیر رو به شما پیشنهاد می کنیم:

  • چک کردن مسیر تخلیه آب :
  • لوله تخلیه کننده رو چک کنید تا گرفتگی در اون وجود نداشته باشه.
  • چک کردن ناودانی:
  • سینی که آب در اون جمع میشه رو چک کنید تا اگر انسداد یا شکستگی در اون وجود داره اونو برطرف کنید.
  • چک کردن فیلترهای کولر گازی هر 30 روز یکبار :
  • هر 30 تا 90 روز یکبار باید فیلترهای اسپیلت تعویض بشن. حواستون باشه که بیشتر از 90 روز نشه.
  • عایق‌کاری لوله‌های کولر گازی :‌
  • حتما چک کنید که عایق کاری به طور کامل و صحیح انجام شده باشه.
  • سرویس کردن کولر گازی :
  • بهترین و مطمئن ترین راه برای پیشگیری از آبریزی، اینه که از یک متخصص کمک بگیرید تا قبل از شروع فصل گرما کولر گازی شما رو سرویس کنند.برای تعمیر کولرگازی در اصفهان با متخصصین احیا سرویس 09137800178 تماس بگیرید.

نگهداری ضعیف یکی از علت آبریزی کولر گازی است:

 همانطور که در مورد سایر لوازم خانوادگی اتفاق می‌افتد، کولرگازی شما نیز به تعمیر و نگهداری مناسب و به موقع نیاز دارد. کولر گازی خود را هر چند وقت یکبار تمیز و سالانه آن را سرویس کنید و در صورت نیاز از متخصصین  سرویس کولر گازی کمک بگیرید. کویل های اپراتور را بررسی نمایید تا مطمئن شوید که در مراحل اولیه زنگ زدگی  نیستند. اگر این کار را به طور منظم انجام دهید ممکن است مشکلاتی مانند آب دادن کولر گازی و نشت آن برای شما دردسر بیشتری ایجاد کند.

تا به اینجا علت های شایع آب دادن کولر گازی را بیان کردیم. اگر با توجه به مطالب بالا مشکل شما حل نشد و برای تعمیر کولر گازی خود به کمک احتیاج داشتید، فقط کافیست برای تعمیر کولرگازی در اصفهان با متخصصین احیا سرویس 09137800178 تماس بگیرید.

حل مشکل آب دادن کولر گازی

مشکل آب دادن کولر گازی به دلیل تاثیر بر قسمت‌های مختلف کولر و پایین آوردن سطح کیفی عملکرد انواع اسپیلت و کولر گازی باید هر چه سریعتر شناسایی و رفع شود. بنابراین اگر با مشکل آبریزش کولر گازی مواجه شدید، وقت آن رسیده است که برای تعمیرات کولر گازی اقدام کنید.

انواع خدمات و برند هایی که مشاورین تعمیر کولر گازی در اصفهان در مرکز احیا سرویس با عیب یابی کولر گازی شما را تعمیر میکنند:

تعمیرات کولر گازی در اصفهان ، تعمیر کولر گازی جنرال در اصفهان ، تعمیر برد کولر گازی در اصفهان ، تعمیر کولر گازی اجنرال اصفهان ، تعمیرات کولر گازی پنجره ای در اصفهان ،تعمیر کولر گازی ال جی اصفهان ، نمایندگی تعمیر کولر گازی هایسنس در اصفهان ، تعمیر کولر گازی کنوود در اصفهان ، تعمیر کولر گازی سامسونگ اصفهان ، تعمیر کولر گازی آرچلیک در اصفهان ، تعمیر کولر گازی مدیا  در اصفهان ، سرویس کولر گازی هیتاچی در اصفهان ، تعمیر کولر گازی ای اس آر در اصفهان ، تعمیر کولر گازی زیمنس در اصفهان ، تعمیر کولر گازی تراست در اصفهان

احیا سرویس

بلاگـ

ما با داشتن +۱۱۰۰ تعمیرکار و متخصص لوازم خانگی سال هاست تعمیر لوازم خانگی در محل را بدون جا به جایی دستگاه و در کمترین زمان ممکن به انجام میرسانیم.