احیا سرویس

بلاگـ

علت بالا رفتن فشار پکیج

علت بالا رفتن فشار پکیج

علت بالا رفتن فشار پکیج چیست ؟ این سوالی است که در این مقاله به طور مرتب به آن پرداخته ایم. یکی از مشکلات شایع که ممکن است حین عملکرد پکیج اتفاق بی افتد، بالا و پایین رفتن فشار پکیج است. همانطور که شاهد هستیم استفاده از پکیج گرمایشی به منظور تامین آبگرم مصرفی بهداشتی و آبگرم مورد نیاز مدار گرمایشی ساختمان به طور چمشگیری افزایش یافته و بدلیل سطح ایمنی بالا و همچنین کاهش اتلاف و هدررفت انرژی با استقبال فروانی از سوی کاربران روبه رو شده است.  در صورت داشتن سوال یا نیاز به راهنمایی با مرکز تعمیرات احیا سرویس 09137800178 تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی لازم به شما شود.

فشار پکیج:

همانطور که از نامش پیداست پکیج با حرارت و گرمادهی سروکار دارد. زمانیکه دمای آب پکیج زیاد شود، افزایش فشار درونی را به همراه دارد.فشار درون پکیج به وسیله گیج فشار بر حسب بار و یااتمسفر سنجیده می شود. زمانیکه شیر آب مصرفی و یا مدار گرمایشی باز می شود، دستگاه پکیج روشن شده و وظیفه گرم کردن آب ورودی به دستگاه را به عهده دارد. زمانیکه آب گرم می شود حجم آن نیز زیاد شده و همین امر سبب افزایش فشار دستگاه می گردد. فشار نرمال و مناسب بین 0.7 تا 1.5 بار برای تمامی مدل های پکیج گرمایشی در نظر گرفته شده است. اما گاهی اوقات حین عملکرد شاهد افزایش و یا کاهش فشار پکیج خواهیم بود. اما برخی عوامل و نکات در این امر دخیل هستند که با اطلاع از آنها می توان علت بالا رفتن فشار پکیج را بررسی و رفع نمود.

رفع عیب افزایش فشار بار پکیج:

اولین مورد در مورد منبع انبساط بود.

این قطعه تو پشت پکیج قرار داره دستتون رو پشت دودکش ببرید.

یک قطعه مثل سروالف دوچرخه است آن را باز کنید.

سروالف رو فشار بدید تنها باید هوا خارج بشه اگر هوا خارج نشد منبع انبساط رو با یک تلمبه تا ۱۵ psi باد بزنید.پ

اما اگر همراه باد مقدار کمی رطوبت و یا آب خارج شد منبع انبساط خراب است و باید کاملا تعویض گردد.

مورد بعدی شیر پرکن را کاملاً سفت کنید آن را در جهت چرخش عقربه های ساعت بچرخانید و مطمئن باشید که سفت شده

می تونید با تعویض یک شیر پرکن دیگه از سلامت آن اطمینان حاصل کنید

مورد بعدی که مربوط به پمپ و یا برد میشه:

دراینصورت بالا رفتن فشار بار پکیج ناگهانی و همراه صدای ناهنجاریه.

اگر به این صورت بود دستگاه رو باز کنید، پیچ روی پمپ را باز کنید.

با یک عدد پیچ گوشتی دو سو زمانی که دستگاه پکیج خاموش است گیرپاچی پمپ را رفع کنید.

ویدئوی مربوطه توی همین صفحه قرار داده شده.

مورد آخر هم روش تستش به این صورت هستش که ورودی آب سرد مصرفی به پکیج را ببندید.

اگر با بستن این شیر فشار شما بالا نرفت ایراد یا از شیر پرکن است یا از مبدل، بنابراین اول با یک عدد جایگزینی شیر پرکن شروع کنید به این علت که مبدل معمولاً خیلی گرون تره اگر درست نشد مبدل را تعویض کنید.

خطرات بالا رفتن فشار پکیج چیست :

برای پاسخ به این سوال همانطور که گفتم قبل از مشاهده جایگاه بالا یا پایین بودن عقربه فشار بار پکیج دقت کنید عقربه بار روی چه عددی قرار گرفته است، در صورتی که منظور شما خطرات بالا رفتن عقربه فشار پکیج بیشتر از عدد 2 بار می باشد باید بگم که بالا رفتن فشار پکیج در صورت سالم بودن قطعه ای به نام شیر اطمينان یا شیر سه بار بیشترین مشکلی که میتونه برای شما داشته باشد فقط تخلیه آب اضافی در سیستم میباشد و معمولا خطرات آنچنانی برای شما نخواهد داشت.
ولی در صورتی که منظور شما بالا رفتن عقربه فشار بار روی خط صفر می‌باشد باید خدمتتون عرض کنم که در صورتیکه عقربه بار پکیج به مدت طولانی روی عدد 0 باشد و پرشر سوئیچ آب که مسئول قطع کردن عملکرد پکیج در زمان کمبود فشار بار را دارا می‌باشد رسوب گرفته باشد و عمل نکند و به اصطلاح پکیج به مدت طولانی بدون آب کار کند باید عرض کنم که دیگه باید به فکر یه پکیج جدید باشید چون تقریبا تمام قطعاتی که به طور مستقیم با آب در ارتباط هستند معیوب شده و باید تعویض شوند.
ولی بازم اینو بگم که در بدترین حالت ممکن خطر بالا رفتن فشار پکیج تا به حال خطرات جانی مشاهده نشده و در نهایت پس از این اتفاق خطرات مالی به همراه خواهد داشت.بنابراین تلاش کنید تا هرچه سریع تر علت بالا رفتن فشار پکیج را دریابید یا برای  تعمیر پکیج دیواری در اصفهان از متخصصین احیا سرویس بهره مند گردید.

موارد ذکر شده به شما برای  تعمیر پکیج دیواری در اصفهان کمک خواهد کرد، اما اگر باز هم برای تعمیر پکیج منزل یا محل کار خود به مشکل برخورد کردید، بلافاصله با ما تماس بگیرید.اگر هر کدام از مشکلات بالا برای پکیج شما پیش آمده است اصلا نگران نباشید مرکز تعمیر پکیج دیواری در اصفهان در احیا سرویس در تلاش است با عیب یابی و تعمیر پکیج در اصفهان ، در کمتر از ۲۴ ساعت انجام گردد و پکیج شما را سالم تحویلتان خواهند داد.

دیگر خدماتی که  احیا سرویس مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان به شما عزیزان ارائه می دهد : 

تعمیرات ماشین لباسشویی در اصفهان ،  تعمیرات تلویزیون در اصفهان  ، تعمیر یخچال در اصفهان ، سرویس ماشین ظرفشویی در اصفهان  ، نصب ماشین ظرفشویی سامسونگ در اصفهان  ،  تعمیرات ماشین ظرفشویی در اصفهان  ، تعمیر کولر گازی در اصفهان ، نصب کولر گازی در اصفهان  ،  سرویس کولر گازی در اصفهان  ، تعمیر پکیج دیواری در اصفهان ، نصب پکیج دیواری ، سرویس پکیج در اصفهان  ، تعمیر یخچال در اصفهان ، نصب یخچال و فریزر در اصفهان  ، تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان ، تعمیرات یخچال ساید در اصفهان ، تعمیرات یخچال ساید در اصفهان ، تعمیر یخچال ساید در اصفهان ، عیب یابی یخچال ساید در اصفهان ، تعمیر یخچال ساید بای ساید سامسونگ ، تعمیر یخچال ساید سامسونگ اصفهان ، تعمیر کار یخچال ساید سامسونگ ، تعمیر تلویزیون در اصفهان ، تعمیرات تلویزیون در محل ، تعمیر تلویزیون در اصفهان در محل ، تعمیرات تلویزیون در محل ، تعمیرکار تلویزیون در اصفهان ، تعمیر تلویزیون در منزل اصفهان ، تعمیرات کولر اجنرال در اصفهان ، عیب یابی پکیج ایران رادیاتور در اصفهان ، بهترین پکیج ایران رادیاتور در اصفهان ، تعمیرات پکیج ایران رادیاتور در اصفهان ، تعمیرپکیج ایران رادیاتور در اصفهانتعمیر پکیج بوتان در اصفهان ، تعمیر پکیج ایران رادیاتور در اصفهان ، تعمیر پکیج ایمرگاس در اصفهان ، تعمیر پکیج فرولی در شاهین شهر ، تعمیر پکیج فرولی در سپاهان شهر ، تعمیر پکیج فرولی در نجف آباد ، تعمیر پکیج فرولی در فولادشهر ، تعمیر پکیج فرولی در اصفهان .

احیا سرویس

بلاگـ

ما با داشتن +۱۱۰۰ تعمیرکار و متخصص لوازم خانگی سال هاست تعمیر لوازم خانگی در محل را بدون جا به جایی دستگاه و در کمترین زمان ممکن به انجام میرسانیم.