احیا سرویس

بلاگـ

علت گرم نشدن آب پکیج

علت گرم نشدن آب پکیج

کی از مشکلاتی که ممکن است باعث بر هم خوردن آرامش زندگی ما می شود سرد بودن آب یا گرم نشدن آب پکیج در هنگام دوش گرفتن می باشد. این معضل ممکن است علل مختلفی دارشته باشد که شما برای برطرف کردن آن باید همرچه سریع تر اقدام کنید.ممکن است علل گرم نشدن پکیج در مدل های مختلف پکیج ایساتیس، ایران رادیاتور، گلفدیران و غیره مشابه یا متفاوت باشد.فرقی نمیکند که پکیج شما چه برندی است اگر نمیتوانید علت گرم نشدن آب پکیج را بیابید با احیا سرویس مرکز تخصصی تعمیر پکیج در اصفهان  به شماره 09137800178 تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی لازم به شما شود.

یک- خرابی فلوسویچ :

حتما مشاهده کرده اید که در اکثر پکیج ها آب گرم مصرفی را که باز می‌کنید؛ یک نشانگر شروع به چشمک زدن خواهد کرد و یا در برخی دیگر از مدل ها، یک علامت شبیه به شیر آب در صفحه نمایشگر چشمک می‌زند. اگر مشاهده کردید که این نشانگر به‌درستی عمل نمی‌کند، احتمالا گرم نشدن آب پکیج می‌تواند به دلیل خرابی فلوسویچ یا فلومتر باشد.

کارکرد اصلی فلوسویچ یا فلومتر برای تشخیص باز و بسته شدن آب گرم مصرفی پکیچ است. اگر علت گرم نشدن آب پکیج به دلیل خرابی این قطعه باشد برای تشخیص آن یک روش وجود دارد؛ آن هم اینکه سیم های آن را اتصال کوتاه کنید. اگر پکیج روشن شد، پس یعنی اینکه فلوسویچ خراب است. البته توصیه می‌کنیم اگر تجربه و مهارت کافی ندارید اینکار را به یک تکنسین حرفه ای بسپارید.

دو- خرابی سنسور دما NTC:

ابتدا کمی در مورد سنسور دما یا NTC و نحوه کارکرد آن برایتان توضیح می‌دهیم. همانطور که گفته شد زمانی که آب را باز می‌کنیم؛ قطعه ای به‌نام فلوسویچ، باز شدن آب را تشخیص می‌دهد و در صورتی که دمای آب کمتر از میزان تنطیم شده بر روی برد پکیج باشد؛ پکیج بلافاصله بعد از آن روشن خواهد شد.

وظیفه قطعه NTC یا همان سنسور دما، تشخیص دمای آب است. از طرفی اگر سنسور دما خراب شده باشد و به‌درستی کار نکند، دمای اشتباه به برد پکیج ارسال خواهد شد و سیستم پکیج به اشتباهی فکر می‌کند که آب سرد است و همین می‌تواند یکی از علت های گرم نشدن آب پکیج بشمارد رود.

معمولا تعمیرکاران برای چک کردن سالم بودن سنسور دما یک روش زیر را امتحان می‌کنند. ابتدا پکیج را خاموش کرده؛ دو سر یک اهم متر را به دو سر سنسور دمای پکیج وصل می‌کنند و سپس از طریق شعله غیر مستقیم دمای NTC را افزایش می‌دهند. مقاوت در دمای ۲۵ درجه باید حدود ۱۰ کیلو اهم باشد. با افزایش دما این مقدار اهم باید کاهش یابد. همچنین اگر مشاهده کردید که روی یک اهم خاص گیر کرده باشد و یا اهم صفر را نشان می‌دهد، یعنی سنسور دما معیوب است. اگر تشخیص به خرابی سنسور دما باشد راه حل برطرف کردن گرم نشدن آب پکیج تعویض این قطعه است.

سه- گرم نشدن آب پکیج بعلت سیستم احتراق :

در صورتی که گرم نشدن آب پکیج بعلت خرابی در سیستم احتراق پکیج باشد کار کمی مشکل تر خواهد بود و نیاز به تخصص خواهد داشت.

زیرا که میتواند خرابی بعلت فن, پرشر فن, شیر گاز, عدم تنظیم گاز, یون جرقه زن باشد.

پیشنهاد ما به شما این است که در صورتی که با خواندن مطالب فوق موفق به حل مشکل نشدید حتما با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما ابتدا سعی در حل مشکل بصورت تلفنی خواهند داشت و در صورتی که این امکان میسر نباشد بلافاصله در محل شما حاضر شده و اقدام به رفع عیب مینمایند.

چهار- کار نکردن پکیج:

ساده ترین علت گرم نکردن پکیج ایران رادیاتور، بوتان و یا هر برند دیگری به کار نکردن آن در وهله اول مربوط است. در این حالت لازم است گاز، برق و آب ورودی را کنترل کنید.

پنج- منبع برق پکیج دیواری:

یک دلیل گرم نشدن آب پکیج در کار نکردن آن و نرسیدن جریان برق است. مطمئن شوید که منبع برق خانه به پکیج جریان دارد و دستگاه به خوبی تغذیه می گردد. همچنین فیوزهای مربوطه را بررسی کنید که به درستی کار می کنند. اگر متوجه شدید که یکی از فیوزها پریده است، می توانید با تعویض آن متوجه شوید که آیا مشکل همان بوده است یا خیر.

حل مشکل گرم نشدن آب پکیج :

حالا می خواهیم به ارائه یک راه حل برای حل مشکل گرم نشدن آب پکیج برسیم

راه کار های زیادی برای حل مشکل گرم نشدن آب پکیج وجود دارد که مهمترین آن ها را بررسی می کنیم

به طور کلی در بررسی عیب یابی پکیج اولویت با کد خطا می باشد

پس هرگاه خطایی در پکیج ظاهر شد

از جمله گرم نکردن کافی آب پکیج باید نگاه کنیم آیا کد خطایی ظاهر می شود یا خیر

در انواع پکیج دیواری سنسوری در مسیر آب مصرفی قرار گرفته است

که به محض باز بودن آب این سنسور باز بودن آب را به برد کنترل اعلام می کند

نام این سنسور فلوسوییچ یا فلومتر می باشد

پس در نتیجه زمانی که ما آب مصرفی را باز می کنیم

باید روی صفحه نمایشگر چیزی ظاهر شود (در صورت سالم بودن فلوسوییچ)

و اگر در زمان باز شدن آب مصرفی هیچ گزینه ای روی نمایشگر ظاهر نشد

اولین چیزی که باید به آن مشکوک شویم خراب بودن فلوسوییچ است.

برای تعویض قطعه فلوسوییچ می توانید با احیا سرویس مرکز تخصصی تعمیر پکیج در اصفهان  به شماره 09137800178 تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی لازم به شما شود.

اگر هر کدام از مشکلات بالا برای پکیج شما پیش آمده است اصلا نگران نباشید مرکز تعمیر پکیج دیواری در اصفهان در احیا سرویس در تلاش است با عیب یابی و تعمیر پکیج در اصفهان ، در کمتر از ۲۴ ساعت انجام گردد و پکیج شما را سالم تحویلتان خواهند داد.

دیگر خدماتی که  احیا سرویس مرکز تعمیر لوازم خانگی در اصفهان به شما عزیزان ارائه می دهد : 

تعمیرات ماشین لباسشویی در اصفهان ،  تعمیرات تلویزیون در اصفهان  ، تعمیر یخچال در اصفهان ، سرویس ماشین ظرفشویی در اصفهان  ، نصب ماشین ظرفشویی سامسونگ در اصفهان  ،  تعمیرات ماشین ظرفشویی در اصفهان  ، تعمیر کولر گازی در اصفهان ، نصب کولر گازی در اصفهان  ،  سرویس کولر گازی در اصفهان  ، تعمیر پکیج دیواری در اصفهان ، نصب پکیج دیواری ، سرویس پکیج در اصفهان  ، تعمیر یخچال در اصفهان ، نصب یخچال و فریزر در اصفهان  ، تعمیر یخچال سامسونگ در اصفهان ، تعمیرات یخچال ساید در اصفهان ، تعمیرات یخچال ساید در اصفهان ، تعمیر یخچال ساید در اصفهان ، عیب یابی یخچال ساید در اصفهان ، تعمیر یخچال ساید بای ساید سامسونگ ، تعمیر یخچال ساید سامسونگ اصفهان ، تعمیر کار یخچال ساید سامسونگ ، تعمیر تلویزیون در اصفهان ، تعمیرات تلویزیون در محل ، تعمیر تلویزیون در اصفهان در محل ، تعمیرات تلویزیون در محل ، تعمیرکار تلویزیون در اصفهان ، تعمیر تلویزیون در منزل اصفهان ، تعمیرات کولر اجنرال در اصفهان ، عیب یابی پکیج ایران رادیاتور در اصفهان ، بهترین پکیج ایران رادیاتور در اصفهان ، تعمیرات پکیج ایران رادیاتور در اصفهان ، تعمیرپکیج ایران رادیاتور در اصفهانتعمیر پکیج بوتان در اصفهان ، تعمیر پکیج ایران رادیاتور در اصفهان ، تعمیر پکیج ایمرگاس در اصفهان ، تعمیر پکیج فرولی در شاهین شهر ، تعمیر پکیج فرولی در سپاهان شهر ، تعمیر پکیج فرولی در نجف آباد ، تعمیر پکیج فرولی در فولادشهر ، تعمیر پکیج فرولی در اصفهان .

احیا سرویس

بلاگـ

ما با داشتن +۱۱۰۰ تعمیرکار و متخصص لوازم خانگی سال هاست تعمیر لوازم خانگی در محل را بدون جا به جایی دستگاه و در کمترین زمان ممکن به انجام میرسانیم.